Konkurs „Świąteczne drzewko”

   W Publicznym Zespole Szkół w Jedlni nawet najmłodsze dzieci uczone są pielęgnowania tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Konkurs plastyczno – techniczny pt. „Świąteczne Drzewko” został zorganizowany dla dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych. Prace mogły być wykonywane przy pomocy dorosłych. Zachęciło to rodziców do spędzenia miłego popołudnia razem z dziećmi i wczucia się w klimat świąt. Pomysły na wykonanie świątecznego drzewka były bardzo różne. Dzieci wykorzystały różne techniki i materiały, np.: makaron, piórka, bibuła, żywe gałązki lub szyszki. Prace zostały zaprezentowane na wystawce i każdy uczeń szkoły mógł je obejrzeć. Jury pracowało w składzie: panie organizatorki: p. Urszula Węgrzynowska – wychowawczyni oddziału OA, p. Małgorzata Wrona – wychowawczyni oddziału OB., p. Monika Dąbrowska – wychowawczyni oddziału OC oraz p. Katarzyna Nowak – nauczycielka plastyki.
   Wszystkie prace były bardzo piękne i efektowne, więc jury miało twardy orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepszą trójkę. Dlatego też na miejscu I mamy troje dzieci: Filipa Pietrzyka z OA, Jakuba Mroza – OC i Natalię Drelę – OB. II miejsce zdobyli: Tomek Deja z OC, Lilla Kropidłowska – OB oraz Nikola Adamczyk z OA. Natomiast na III uplasowali się: Kalina Auguścik z OC, Amelia Blicharska z OB i Wiktoria Tabor z OA. Jury przyznało także 14 wyróżnień.
   Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Jesteśmy dumni z tego, że nawet najmłodsi w naszej szkole potrafią się wykazać tak wysoką pomysłowością i kreatywnością.

Tekst: Olga Wróbel