1 czerwca 2016r. w PZS w Jedlni odbył się po raz pierwszy konkurs na najlepsze ciasto. W konkursie wzięły udział mamy uczniów zarówno z przedszkola, szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Jury  w osobie pana wójta, Mirosława Ziółka, ks. proboszcza Janusza Smerdy, pani dyrektor Lidii  Połeć, przewodniczącej Rady Rodziców Anety Wojdat  i MIleny Kuczkowskiej, ucz. kl. III gimnazjum  stanęło przed trudnym wyborem, ponieważ do rywalizacji stanęło 19 osób. Różnorodność ciast była przeogromna. “Bukiet bzu”, “Tort bezowy”, “Fuga serowo-wiśniowa”, “Runo leśne”, “Tęcza” czy “Biały Lion” to tylko niektóre z zaprezentowanych wypieków. Oceniane były zarówno walory smakowe jak i estetyczne. Ostatecznie w konkursie zwyciężyły:

I miejsce – P. Magdalena Lepa
II miejsce – P. Marta Burzyńska
III miejsce – P. Beata Burzyńska
Wyróżnienie -P. Małgorzata Rywacka

Nagrody w postaci skromnych gadżetów kulinarnych wręczył pan wójt Mirosław Ziółek.
Wszystkim “mamom” składamy serdeczne podziękowania za udział w konkursie i gratulujemy umiejętności kulinarnych.

Zdjęcia: Milena Kuczkowska