Konkurs „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP wypalaniu !?”

W tym roku na terenie Oddziału Regionalnego KRUS Warszawa poraz trzeci odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP wypalaniu !?”. .

Celem konkursu było :

• Promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie wiejskich
  • Poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom , które stanowią najlepszą grupę wypadków przy pracy rolniczej
  • Rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych

Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie grupy 0A i 0B i klas I – VI szkoły podstawowej. Było 10 uczestników. Każdy z nich miał przedstawiony temat konkursu w formie plakatu. Wszystkie pracę były wykonane różnymi technikami. Nasza szkoła ma powód do dumy, ponieważ uczennica klasy V Beata Tabor została laureatem etapu regionalnego. Jej praca została zakwalifikowana do etapu centralnego. Uczennica ta wygrała wycieczkę do Warszawy oraz konsolę do gier. Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Wrona