Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej.

     W dniu 15 stycznia 2015 roku w Publicznym Zespole Szkół w Jedlni odbył się koncert noworoczny Orkiestry Dętej pod kierunkiem instruktora muzyki Zbigniewa Bidzińskiego. W wykonaniu Orkiestry usłyszeliśmy zachwycające i piękne brzmienie instrumentów dętych w popularnych polskich kolędach: ,,Bóg się rodzi”, ,,Lulajże Jezuniu” , ,,Gdy się Chrystus rodzi”. Wielkimi brawami nagrodziliśmy absolwentkę PZS w Jedlni Paulinę Tarnowską, która wraz z orkiestrą w sposób profesjonalny zaśpiewała dwie kolędy. W drugiej części koncertu ,, karnawałowo” orkiestra zaprezentowała utwory w rytmach karnawałowych.

   Piękne popisy solowe poszczególnych sekcji instrumentów dętych: klarnetów, saksofonów, trąbek, puzonów zrobiły ogromne wrażenie na młodej widowni. Należy podkreślić, iż w tak świetnie prezentującym się zespole grają dzieci z PZS w Jedlni i jej absolwenci . Są to uczniowie z klas I, II, III gimnazjum oraz trzech jej absolwentów. Ogromne brawa i słowa uznania dla naszych młodych artystów!!!. 

   Po koncercie Orkiestry Dętej Dyrektor szkoły Pani Lidia Połeć ciepło, serdecznie i z zachwytem pogratulowała naszym młodym artystom oraz dyrygentowi wspaniałego koncertu i życzyła dalszych sukcesów orkiestry.

Tekst: Krystyna Waszczyk n-l muzyki

Zdjęcia: Adrianna Machnio, Kornelia Molenda

Galeria zdjęć – klik.