You are currently viewing Jesienna wyprawa.

Jesienna wyprawa.

Ostatnich pięknych dni października żal było nie wykorzystać na wyprawę na łono natury. Dlatego dnia 25 października 2019 roku uczniowie klasy 8 wraz z wychowawczynią Małgorzatą Brodowską, oraz nauczycielem towarzyszącym – Urszulą Wojciechowską, wybrali się na ognisko do Rezerwatu ,,Królewskie Źródła”.

Wyjechaliśmy autobusem z placu szkolnego o godz. 9.20.

Gdy dotarliśmy do celu, najpierw udaliśmy się na wędrówkę ścieżką w głąb lasu, aby podziwiać piękno natury, posłuchać odgłosów ptaków i szelestu liści oraz poszukać grzybów.

Po udanym spacerze Brajan i Daniel zajęli się rozpaleniem ogniska, a inni w tym czasie integrowali się ze sobą, grając w siatkówkę, bądź piłkę nożną.

Później nadszedł czas na posiłek, zjedliśmy upieczone nad ogniskiem kiełbaski, zadbaliśmy, aby nikt nie siedział samotnie.

Gdy posiłek graliśmy, bawiliśmy się, a nieliczni odważyli się spróbować rozwiązać łamigłówkę, którą przygotowała pani Urszula Wojciechowska. Grzesiowi i Kubie udało się rozwikłać zagadkę, w nagrodę mogą spodziewać się piątek w dzienniku.

Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. O godzinie 12.15 zebraliśmy się w autobusie, po czym wróciliśmy do szkoły, wcześniej jednak dokładnie posprzątaliśmy teren ze śmieci, jakie na nim pozostawiliśmy.

Autor: Julia Wrześniak

Zdjęcia: Bożena Buras