You are currently viewing Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego !

Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego !

   Logo1  Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Zespole Szkół w Jedlni jest kształtowanie w dzieciach i młodzieży postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii wobec wszystkich istot żywych. Zgodnie z naszą misją chętnie włączamy się we wszelkie działania o charakterze dobroczynnym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.
Dlatego tez pragniemy zachęcić rodziców, uczniów, nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane, aby przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

    SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!

   SZLACHETNA PACZKA to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany.

W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej ubogiej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie dokładnie, czego potrzebuje rodzina. W paczkach może znaleźć się wszystko – żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki, wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb.

   Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE oprócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem – często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła z sobą jak najwięcej radości. Prezent, który jest przygotowany z myślą o konkretnej osobie, ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

    Dziś to JA mogę wyciągnąć do kogoś rękę, dać iskierkę nadziei. Jutro ten KTOŚ może pomóc właśnie mi.

Bądźmy jedną wielką szlachetną paczką, dajmy rodzinom w potrzebie nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

Więcej informacji można uzyskać od nauczycieli: p. Małgorzata Brodowska, p. Justyny Mich p. Roberta Lubczyńskiego, a także na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/

main-banner