Jasełka 2013

   

   W dniu 20 grudnia w naszej szkole nie było lekcji. Obchodziliśmy Święta Bożego Narodzenia.
Odbywały się Wigilie klasowe, na których dzieliliśmy się opłatkiem i jedliśmy słodkie i słone potrawy. Wszyscy chwalili pyszne pierniczki i smakowite ciasta.
Po spotkaniach wigilijnych uczniowie zebrali się na wspólnych jasełkach. Ksiądz Krzysztof przygotował jasełka razem z uczniami klas trzecich gimnazjum i ,,Aniołkami” z klas drugiej i trzeciej podstawówki. Starsi uczniowie przybliżyli nam historię narodzin Pana Jezusa, a ,,Aniołki” zaśpiewały pastorałkę. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy piękną kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.
Samorząd szkolny wraz z opiekunami rozstrzygnął konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Pierwsze miejsce zajął Adam Różański z klasy IB, drugie Daniel Słomka z klasy IIIB, trzecie Kornelia Molenda z IA gimnazjum. Gratulujemy zwycięzcom.
Życzę, aby te Święta, które są tak bardzo magiczne, sprawiły, abyśmy czuli się jak najlepiej wśród naszej rodziny i przyjaciół. Życzę również aby ten Nowy Rok 2014 był taki sam, a nawet lepszy od 2013, by wszyscy byli zdrowi, szczęśliwi i radośni.

Tekst: Olga Wróbel.

Zdjęcia: Kornelia Molenda, Maja Siczek

Galeria zdjęć – klik.