„Jak żyć zdrowo i aktywnie?

Dnia 5 lutego 2015 roku odbyło się przedstawienie pod tytułem „Jak żyć zdrowo i aktywnie? Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”.Na występ przybyli uczniowie szkoły podstawowej, klasy 0A, 0B, 0C, IA, IB, IIA, IIB, III wraz z wychowawcami. Absolwentki Szkoły Podstawowej w Jedlni, uczennice Publicznego Gimnazjum w Jedlni wraz z opiekunem p. Katarzyną Nowak wykonały je w ramach Projektu Edukacyjnego 2015.

Przedstawienie wykonały Róża Zaczek, Aleksandra Dąbrowska, Agata Nowak, Weronika Kiraga, Weronika Jagieła wraz z uczniami klasy IV: Bartłomiej Sułek, Zuzanna Milcuszek, Zuzanna Burzyńska, Anna Żurawska, Natalia Sito, Gabriela Rusek, Wiktoria Jaworska.

Występ mówił o zdrowym i dobrym odżywianiu. Celem projektu była promocja zdrowego stylu życia. Występ ubogaciły wykonane przez uczniów piosenki: „Mydło”, „Myję zęby”, „Owocowy karnawał”, „Mam fryzurę na cebulę” i „Gruszka”. Dzieci bawiły się bardzo dobrze i chętnie śpiewały z występującymi piosenki.

Uczniowie oraz nauczyciele zostali po przedstawieniu poczęstowani owocami i warzywami, a dzieci otrzymały karteczki promujące treści zdrowego życia. Wszystkim zebranym występ bardzo się podobał i na koniec nagrodzili artystów brawami.

Tekst: Katarzyna Nowak

Zdjecia: Milena Kuczkowska , Kornelia Molenda