You are currently viewing „Jak przygoda to tylko w Warszawie”

„Jak przygoda to tylko w Warszawie”

   2018 fotkidojakprzygoda 0003W środę, 14 marca br. uczniowie klasy IVa wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik i zwiedzanie Stadionu Narodowego.
CNK to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy zgłębiać tajniki nauki poprzez przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

W Teatrze Robotycznym uczestniczyliśmy w pokazie pt. „Tajniki aerodynamiki”, gdzie dowiedzieliśmy się m. in. dlaczego nie ma sensu chować się przed wiatrem za okrągłym słupem ogłoszeniowym czy drzewem. W Planetarium natomiast z zainteresowaniem obserwowaliśmy pokazy nieba i seans filmowy pt. „Halo Ziemia” o istocie porozumiewania się.2018 fotkidojakprzygoda 0004

2018 fotkidojakprzygoda 0005Po dosyć wyczerpującym „spacerze” po CNK, zjedliśmy obiad, aby mieć siłę na kolejną atrakcję, którą było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń. Przeszliśmy trasą „Poczuj się jak VIP”, gdzie odwiedziliśmy ekskluzywne miejsca przeznaczone dla najważniejszych gości PGE Narodowy, komentatorów, sale konferencyjne, szatnie, w których zawodnicy przygotowują się do meczów.

Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale z bagażem nowych doświadczeń i wspomnień, pamiątkowymi zdjęciami, wróciliśmy szczęśliwie do Jedlni, gdzie czekali na nas rodzice.

Tekst i zdjęcia: Monika Błędowska

Galeria zdjęć – klik