You are currently viewing „Inwazja Gigantów”

„Inwazja Gigantów”

   2018 Inwazja Gigantów 000215 marca 2018 roku uczniowie klas III i klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Iwoną Droździkowską, p. Moniką Dąbrowską oraz p. Aleksandrą Siewierską, wybrali się do Warszawy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO pod hasłem „Inwazja Gigantów”, na PGE Narodowym. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa budowli z klocków Lego dostarczyła niesamowitych wrażeń.2018 Inwazja Gigantów 0013

Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Największe zainteresowanie wzbudziła postać najpopularniejszego piłkarza Polski Roberta Lewandowskiego zbudowana z 70 tys. klocków w skali 1:1, największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków o wysokości 3m i szerokości 11m, 7-metrowy pojazd Batmana czy wioska Smerfów. Dużą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyli umiejętności manualne i integrowali się z innymi uczestnikami zabawy.

2018 Inwazja Gigantów 0005Następnie odwiedziliśmy Manufakturę Cukierków. Na początku pani opowiedziała nam jak robi się lizaki i cukierki. Następnie zrobiła masę na lizaki i „kolorowała” barwnikami, po czym każdy uczestnik wycieczki otrzymał kawałek masy karmelowej i samodzielnie zakręcał lizaka dla siebie. Gdy czekaliśmy aż lizaki będą twarde i pani je pięknie opakuje, mogliśmy dokonać zakupów wspaniałych i kolorowych słodkości. Były rożki i słoiczki z cukierkami, laski cukrowe i przeróżne lizaki. Próbowaliśmy cukierki, w których karmel był jeszcze ciepły…… były pyszne!
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.

Tekst: Monika Dąbrowska.

Zdjęcia: Monika Dąbrowska, Iwona Droździkowska.

 

Galeria zdjęć – klik.