You are currently viewing II Turniej Wiedzy Czytelniczej.

II Turniej Wiedzy Czytelniczej.

Dnia 19 listopada 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy Czytelniczej, w którym cztery drużyny z różnych szkół mogły rywalizować ze sobą, dobrze się przy tym bawiąc.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7b – Zuzanna Zasada i Patrycja Siczek oraz uczennica klasy 8 – Julia Wrześniak.

    Do przeczytania miałyśmy 10 książek, podzieliłyśmy się utworami, więc czytałyśmy po 3-4 książki, aby lepiej zapamiętać treść powieści. Było dużo czasu więc, można było porządnie się przygotować do konkursu.

Atmosfera panująca na konkursie była bardzo przyjazna, a konkurencje naprawdę dobrze zaplanowane.

    Rywalizacja przebiegała w 2 etapach. W pierwszym trzeba było odpowiedzieć na pytania     z treści lektury, skojarzyć o jakim wydarzeniu była mowa na podstawie przedstawionej scenki     i odgadnąć, o którym autorze mowa, po wysłuchaniu kilku informacji z biografii pisarza. Poszło nam świetnie, więc weszłyśmy do finału. Dwie drużyny rywalizowały między sobą o wejście do finału. Zwycięska okazała się drużyna z PSP w Czarnej i to z nią zmierzyłyśmy się w finale.     Na bardzo szczegółowe pytania dotyczące treści książek odpowiadałyśmy znakomicie, mimo lekkiego stresu udało nam się wygrać turniej.

Otrzymałyśmy cenne nagrody, każda z nas dostała tablet i plecak oraz dyplom.

    Warto wspomnieć, że każda drużyna mogła przywieźć osoby, które będą ją dopingowały. Z nami pojechały: Martyna, Ola, Weronika i Wiktoria. Dziewczyny za najlepszy doping danej drużyny wygrały bon o wartości 50 zł do pizzerii Da Vinci.

Udział w tym konkursie sprawił nam naprawdę dużo radości, a książki, które czytałyśmy były naprawdę ciekawe i wciągające.

    Liczymy na jeszcze więcej takich konkursów w przyszłości!

Autor: Julia Wrześniak