You are currently viewing “I Twój miś może zostać ratownikiem”.

“I Twój miś może zostać ratownikiem”.

Straż 3Dnia 17stycznia 2017 roku w PZS w Jedlni gościli pracownicy Ośrodka Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 0-VI szkoły podstawowej. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru.Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty.

Straż 1Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Strażacy zwrócili też uwagę na zagrożenie, szczególnie w okresie grzewczym, tlenkiem węgla. Wyjaśnili, jak ustrzec się przed zatruciem i jak pomóc tym, którzy takiemu zatruciu ulegli. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwalili numery alarmowe 998 i 112.Straż 2

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w kampanię prowadzoną przez straż pożarną “I Twój miś może zostać ratownikiem”. Jej cel to udzielenie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i innych zdarzeniach. Nasi uczniowie podarowali strażakom maskotki, które trafią do dzieci poszkodowanych w wypadkach i pomogą im lepiej znieść traumatyczne chwile.

Tekst: Iwona Droździkowska