You are currently viewing Gra Filmowa 2015

Gra Filmowa 2015

1   W piątek, 29 maja 2015 r., już po raz trzeci w Radomiu zorganizowano Filmową Grę Miejską „Z filmami przez Radom”. Kilkanaście drużyn zmierzyło się z różnymi zadaniami dotyczącymi oczywiście tematyki filmowej. Impreza skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miała zachęcić młode pokolenie do zainteresowania się polskim kinem.
Również nasza szkoła wzięła udział w tej imprezie. Nasi reprezentanci, uczniowie klasy 2b: Dominik Smolarczyk, Jakub Iwański, Piotr Rębiś, Bartłomiej Gębczyk i Dawid Bieńkowski pod opieką p. Roberta Lubczyńskiego, o godz. 10.00 wyruszyli szlakiem gry rozpoczynając tym samym zmagania z zagadkami filmowymi.3

A w tej grze zadania zostały powiązane z różnymi polskimi filmami, m. in. z „Panem Tadeuszem”, „Kilerem” i „Misiem”. Uczestnicy musieli napisać scenariusz filmowy, znaleźć chętnych mieszkańców, którzy mogliby z nimi odtańczyć poloneza pod teatrem, mieli za zadanie wcielić się w postaci filmowe czy też zaśpiewać piosenkę. Zaś na samym początku gry wymyślić nazwę i logo dla własnej grupy. To tylko niektóre z zadań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy gry.
2Na mapie tegorocznej gry znalazły się liczne placówki kultury, takie jak muzeum im. Jacka Malczewskiego, MCSW Elektrownia, teatr im. Jana Kochanowskiego czy Publiczna biblioteka w Radomiu. Wszytko zaś po to, aby zainteresować młodych ludzi nie tylko filmem, ale również lokalną kulturą. 4
Na zakończenie odbyło się rozdanie nagród. Zwycięską drużyną z maksymalną liczbą punktów zostało III Liceum im. Dionizego Czachowskiego z Radomia. Nasza drużyna zdobyła 21 punktów na 22. Gratulujemy sukcesu i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję tej gry w przyszłym roku.

Tekst: Dominik Smolarczyk