Góry Świętokrzyskie 2014

    Dnia 10 czerwca 2014 uczniowie klasy III, IVa , IVb i V wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Gonciarz, p. Bożeną Kiragą, p. Katarzyną Nowak i p. Marzenną Sałbut byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich.

O godzinie 7.45 wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się na placu szkolnym, a już piętnaście minut później byliśmy w drodze do Kielc. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania MUZEUM ZABAWKARSTWA – największego i najstarszego muzeum zabawek w Polsce. Mogliśmy zobaczyć między innymi wystawy lalek z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków oraz kolejkę elektryczną. Następnie przyszedł czas na Kadzielnię. To rezerwat przyrody nieożywionej znajdujący się w centrum miasta. Charakterystycznym elementem jest pomnik Bojowników o Narodowe i Społeczne Wyzwolenie dłuta Stefana Maja na szczycie Wzgórza Harcerskiego. Kilka ładnych schodów do niego prowadzi…
Następnie wjechaliśmy kolejką na ŚW. KRZYŻ. Zwiedziliśmy tu Zespół Klasztorny i Muzeum Misyjne Ks. Oblatów, w którym prezentowane są pamiątki przywiezione przez Misjonarzy Oblatów z krajów, w których głoszą Ewangelię. Byliśmy w Muzeum Przyrodniczym, a w nim obejrzeliśmy wystawę – spektakl światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele. Zachwycaliśmy się eksponatami zwierząt i słuchaliśmy opowieści o świętokrzyskiej przyrodzie.
   Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Orła Białego w SKARŻYSKU KAMIENNEJ, gdzie znajduje się zbiór militariów wojskowych – historyczne pojazdy, samochody pancerne, ciężarówki i pociągi, broń, pistolety. Miejsce to okazało się szczególnie ciekawe dla naszych chłopców, którzy z dużym zainteresowaniem biegali od samolotu do czołgu:)
Niestety dzień minął szybko. Uczniowie pełni wrażeń, nowej wiedzy bezpiecznie wrócili do domu.

Tekst: Małgorzata Gonciarz.

Galeria zdjęć – klik.