Festyn Rodzinny

   1 czerwca 2016 r. w Dniu Dziecka odbył się w Publicznym Zespole Szkół w Jedlni Pierwszy Festyn Rodzinny. Impreza została przygotowana przez nauczycieli, rodziców i uczniów. Najważniejsi w tym dniu byli uczniowie, ich talenty, umiejętności, zainteresowania. Dzieci mogły zaprezentować się przed rodzicami, zaproszonymi gośćmi, koleżankami i kolegami muzycznie, sportowo, aktorsko, plastycznie.

   Dzięki staraniom dyrekcji szkoły pozyskaliśmy sponsorów, którzy przekazali dla uczniów słodycze, napoje, kiełbaski i porcje drobiowe na grilla. Jesteśmy wdzięczni sponsorom: panu wójtowi Gminy Pionki Mirosławowi Ziółkowi, Radzie Gminy Pionki, Gminnemu Zarządowi Oświaty i Wychowania w Pionkach, księdzu proboszczowi Januszowi Smerdzie, panu Jarosławowi Krzyżanowskiemu, Państwu Oldze i Pawłowi Jurkom, panu Pawłowi Dei.

   W ramach Festynu zorganizowany został konkurs kulinarny pod hasłem „Ciasta, ciasteczka” na najlepszy słodki wypiek. W konkursie wzięły udział mamy naszych uczniów, które przygotowały smaczne, piękne, różnorodne ciasta. 

   Pogoda dopisała, goście również, natomiast dzieci i młodzież pokazali się z najlepszej strony. Z przyjemnością wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy występy klasowych kabaretów, które rozbawiły publiczność, wywołały śmiech i pokazały, że w naszej młodzieży drzemią duże talenty aktorskie. Występy kabareciarzy przeplatane były popisami wokalnymi naszych uczniów i uczennic. 

   Zachwyciły nas występy uczniów, którzy pobierają naukę w szkole muzycznej. Dziewczęta i chłopcy grali na różnych instrumentach, śpiewali piosenki, wykazując ogromny zapał i zaangażowanie. Naszą uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej Boni Angeli pod kierunkiem pana Zbigniewa Bidzińskiego. Większość muzyków w tej orkiestrze to nasi uczniowie i absolwenci. Grali wspaniale, zyskując aplauz widowni.

   Dzień Dziecka to wyjątkowa chwila dla wszystkich uczniów. Jedni są artystami, inni doskonale sprawdzają się w sporcie. I dla nich przygotowane zostały gry i zabawy sportowe. Uczestnicy tych zawodów wykazali się sprawnością fizyczną, wspaniałym refleksem i wielkim zaangażowaniem w wykonywanie różnych ćwiczeń.

Najmłodsi uczestnicy chętnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Gimnazjaliści przeprowadzili gry i zabawy z maluchami, ozdobili ich twarze wspaniałymi malowidłami, dodatkowo dzieci mogły rozwijać swój talent plastyczny, rysując i malując różnorodne „arcydzieła”.

 Ogromne zainteresowanie, zaciekawienie i podziw wzbudziły pokazy sztuk walki TANG SOO DO. Drużyną kieruje i zawodników trenuje pan Dariusz Sułek, który korzysta z zaproszeń do naszej szkoły, prezentując umiejętności na światowym poziomie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tytuły mistrzowskie, wyróżnienia i dyplomy zdobywają także uczniowie naszej szkoły.

   Na boisku przed budynkiem szkoły odbyły się pokazy strażackie. Druhowie z OSP w Jedlni zaprezentowali możliwości sprzętu gaśniczo-ratunkowego.
Wielkie brawa otrzymali nasi uczniowie należący do klubu Kick w Pionkach w tańcach boogie- woogie, trenowani przez panią Lidię Żuchowską. Byli to mistrzowie i wicemistrzowie Polski. Tancerze zachwycili sprawnością i muzykalnością.
Imprezę zakończyła wodna bitwa balonowa – doskonała zabawa w upalny , słoneczny dzień.

   Na zakończenie pani dyrektor Lidia Połeć podsumowała uroczystość, dziękując wszystkim organizatorom, uczestnikom, gościom za inicjatywę, pomysłowość, jak też wysiłek włożony w przygotowanie niecodziennej, efektownej imprezy.

Tekst: Teresa Bachanek.

Zdjęcie: Milena Kuczkowska, Patryk Połosa, Marta Szafrańska

 Galeria zdjęć – klik