You are currently viewing Eliminacje miejsko-gminne XXXV edycji OTWP

Eliminacje miejsko-gminne XXXV edycji OTWP

OTWP 16032012-11W dniu 16 marca 2012 roku w Publicznym Zespole Szkół w Suskowoli odbyły się eliminacje  XXXV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt: “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do udziału w zawodach przystąpiły trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół podstawowych (grupa wiekowa 10-13 lat) i gimnazjów  (grupa wiekowa 14-16 lat) naszej gminy.
Równo o godzinie 900 uczniowie przystąpili do części pisemnej, tj. testu składającego się z 30 pytań. Po zakończeniu testu Komisja konkursowa w składzie: Komendant Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP Pan Stanisław Guza, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach Pan Paweł Warchoł , Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Pani Małgorzata Warchoł przystąpiła do sprawdzania testów a w miedzyczasie prowadzący konkurs Pan Wiesław Jaroszek – pracowanik Ośrodka Szkoleniowego PSP w Pionkach przeprowadził pokaz sprzętu używanego w Straży Pożarnej, zarówno tej zawodowej jak i ochotniczej.
Jury po podsumowaniu sumy zdobytych punktów wyłoniło osoby, które zakwalifikowały się do drugiego etapu eliminacji czyli części ustej. Część ta wyłoniła zwycięzców miedzygminnych eliminacji XXXV OTWP:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa ):

I miejsce: Magdalena Kapusta z PSP z Jaroszek.
II miejsce: Sebastian Warchoł z PSP w Laskach.
III miejsce: Michał Szcześniak z PSP w Suskowoli.

II grupa wiekowa (gimnazja ):

I miejsce: Dominika Warchoł z PG z Suskowoli.
II miejsce: Ernest Krzysik z PG z Jedlni.
III miejsce: Maks Prygiel z PG z Suskowoli.

W kolejnym etapie konkursu (etapie powiatowym) naszą gminę reprezentować bedą laureaci dwóch pierwszych miejsć z każdej grupy wiekowej.

OTWP 16032012-07OTWP 16032012-24OTWP 16032012-19

OTWP 16032012-02

Podobnie jak w roku ubiegłym eliminacjom gminnym towarzyszył Konkurs Plastyczny pt: “Zapobiegamy Pożarom”.

I kategoria wiekowa (I-III klasy) Katarzyna Maślanka z PSP z Jedlni

wyróżnienie Jakub Młynarski z PSP z Suskowoli

II Kategoria wiekowa (IV-VI klasa) Emilia Bujnowska z PSP w Laskach

wyróżnienie dla Wiktorii Sito z PSP w Jedlni

III kategoria wiekowa (Gimnazjum ) Natalia Maślanka PG w Jedlni

wyróżnienie Agata Widerska PG w Jedlni

OTWP 16032012-01OTWP 16032012-03

OTWP 16032012-39Uczestnikom z najlepszymi wynikami dyplomy i upominki wręczył Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek oraz Dowódca Jednostki Gaśniczo-Ratowniczej w Pionkach Pan Grzegorz Wikaliński.