You are currently viewing Dzień postaci z bajek w klasie I.

Dzień postaci z bajek w klasie I.

„Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie…”

5 listopada 2021 r. dzieci z klasy I radośnie obchodziły Dzień Postaci z Bajek.  Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły przebrane za swoją ulubioną bajkową postać. Podczas zajęć dzieci wysłuchały baśni Braci Grimm i wykonywały zadania związane z bajkami. Pomogły Kopciuszkowi oddzielić groch od fasoli, bawiły się w ,,zatrute jabłko’’ i ,,buty dla kota’’. Kolorowały baśniowe ilustracje. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie były pyszne pierniczki.

Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do tego, aby zachęcić rodziców do czytania swoim dzieciom. Bajki towarzyszą nam przecież od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Tekst: Iwona Droździkowska