You are currently viewing Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. 

Część artystyczną, pod okiem wychowawczyń, przygotowali uczniowie klasy 5a i 5b, wspomagani wokalnie i instrumentalnie przez chór szkolny pod kierunkiem nauczyciela muzyki. Usłyszeliśmy kilka słów o historii święta, przekonaliśmy się, jak trudno zostać uczniem i marzyliśmy trochę o różowych okularach dobrych na wszystkie szkolne bolączki. Na zakończenie artyści złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. 

W dalszej części uroczystości wystąpili uczniowie klasy pierwszej. Wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego programu artystycznego. Pięknie  recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Ten dzień był dla nich wyjątkowy, bowiem zostali uroczyście pasowani na ucznia. Specjalnym ołówkiem dokonał tego pan Dyrektor. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, dyplomy oraz upominki a  rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Pierwszakom na pewno  ten dzień długo pozostanie w pamięci.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie koleżanek, kolegów i pracowników szkoły.

Życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły złożyli także przedstawiciele samorządu uczniowskiego i rady rodziców.

Na zakończenie pan Dyrektor podkreślił, jak wiele serca wymaga praca wszystkich osób związanych z nauczaniem i wychowaniem młodego pokolenia. Życzył pracownikom naszej szkoły wielu sukcesów i satysfakcji.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagrody dyrektora wyróżniającym się nauczycielom.

Tekst: Urszula Wojciechowska.

Zdjęcia: Jakub Szczepanowski

Galeria zdjęć – klik