You are currently viewing Dzień Babci i Dziadka 2020.

Dzień Babci i Dziadka 2020.

Kocham mocno Babcię, Dziadka,

To nie żarty moi mili.

Dzisiaj im życzenia składam,

By sto latek jeszcze żyli.

Nikt nie ma w sobie takich pokładów cierpliwości, jakie mają dziadkowie. Często to oni poświęcają dzieciom więcej czasu niż rodzice, przekazują wnukom zdobytą wiedzę i umiejętności. Potrafią dzielić się swoim doświadczeniem i snuć ciekawe opowieści dotyczące rodziny. Dlatego też przedszkolaki w wyjątkowy sposób uczciły Dzień Babci i Dziadka.

22 stycznia 2020 roku zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i kochanych dziadków. Zaprezentowały program artystyczny, w którym recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Do życzeń złożonych przez panią Anetę Wojdat, w imieniu wychowawczyń przedszkolaków, dołączył pan dyrektor, Grzegorz Amanowicz.

Po części oficjalnej wyjątkowi goście zostali zaproszeni na herbatkę i słodki poczęstunek. Wtedy też wnuki obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek.

To było niezwykłe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny uświadomiły nam, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Tekst: Aneta Wojdat

Zdjęcia: Julia Deja, Daniel Zasada