You are currently viewing Dzień Babci, Dzień Dziadka

Dzień Babci, Dzień Dziadka

ddb1Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy serduszka biją mocniej, jest to święto naszych babć i dziadków.
W dniu 25 stycznia 2013r. w PSP w Jedlni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci również pamiętały o swoich dziadkach, i wspólnie ze swoimi wychowawczyniami p. Bernardą Wasiak i p. Bożeną Kiragą przygotowały dla nich przedstawienie pt.,, Zodiakalny koncert życzeń”. Przybyli licznie goście, a wśród nich Sekretarz Gminy Pionki p. Ewa Kurpeta – Abu Mizer i Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Pionkach p. Małgorzata Warchoł , dziadkowie i rodzice.
Goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość.
Jak najpiękniej potrafiły dziękowały swoim Babciom i Dziadkom za miłość.
Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Mali artyści w bajecznie kolorowych strojach wykonały układ taneczny do piosenki ,,Krasnoludki”. Na scenie wystąpił też zespół teatralny, który przygotował przedstawienie pt.,, Wiosenne zgadywanki” Dziewczynki w kolorowych cygańskich strojach oczarowały widownie tańcem do piosenki cygańskiej ,,Ole, ole..” Dzieci wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do kochanych dziadków, o wdzięczności za to, że zawsze mają dla nich czas. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najpiękniej wyrazić swoją miłość
i szacunek.
Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka – był to pyszny tort. Na koniec dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom piernikowe serduszka i zaprosiły na uroczysty poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

ddb2ddb3ddb4ddb6ddb7ddb8

 

 

Więcej zdjęć z uroczystości dostępne są w galerii – link