You are currently viewing Choinko piękna jak las….

Choinko piękna jak las….

DSCN5395_720x960.JPGSamorząd Uczniowski Gimnazjum wraz z opiekunami ogłosił świąteczny konkurs na najlepszy świąteczny wystrój klasy i najpiękniejsze drzewko świąteczne, czyli choinkę. Zwyczaj ubierania choinki przywędrował do naszego kraju z Niemiec. Każda klasa gimnazjum ma w szkole „swoją” salę, którą się opiekuje i to właśnie ją dekorowała. Po tygodniu świątecznych przygotowań jury złożone z członków samorządu, opiekunów samorządu i pani wicedyrektor oceniło pracę uczniów.
Oceniali, biorąc pod uwagę 3 kryteria: ubiór choinki, ogólne wrażenie i własnoręczną pracę włożoną w przygotowanie wystroju sali. Oto wyniki:

I miejsce – klasa IIIB
II miejsce – ex æquo klasa IIIA, klasa IIA i klasa IA
III miejsce – ex æquo klasa IIB i klasa IB

Uczniowie mieli różne pomysły, drzewka są różnorodne, jedne żywe, inne sztuczne. Ozdabianie klas to w naszej szkole tradycja, bo przecież święta Bożego Narodzenia bez choinki się nie liczą.
Życzymy wszystkim wesołych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Tekst: Olga Wróbel.