You are currently viewing Boże Narodzenie ad 2020

Boże Narodzenie ad 2020

Przed nami kolejne święta bogate we wspomnienia, zadumę, chwile wyciszenia, odpoczynku, refleksji…

Choć ten rok jest szczególny ze względu na pandemię, to jednak atmosfera świąt towarzyszy nam w oddziałach przedszkolnych już od kilkunastu dni. Piekliśmy pierniki, ubraliśmy choinkę, śpiewamy kolędy… i przygotowaliśmy się do przedstawienia jasełkowego.

W poniedziałek, 21 grudnia., na scenie pojawili się nasi milusińscy oraz nauczyciele, a wśród nich Maryja z Józefem i Dzieciątkiem Jezus, gwiazdki oraz aniołowie.

Najmłodsi aktorzy śpiewali kolędy, a scena zamieniła się w stajenkę betlejemską, gdzie poznawaliśmy tajemnicę Bożego Narodzenia. Na zakończenie pani Aneta Wojdat złożyła świąteczne życzenia i wyrecytowała fragment wiersza C. K. Norwida “Opłatek”: 

,,Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

 

„Grudniowa noc 2020”

Każdego roku na nowo przeżywamy tajemnice narodzenia Jezusa. Organizowane już od XIII wieku jasełka przenoszą nas myślami do Betlejem. Uczniowie, wcielający się  w role biblijnych postaci, odtwarzają wydarzenia sprzed 2000 lat, a widzowie odbywają magiczną podróż do Betlejem, gdzie spełniły się przepowiednie proroków.

W tym roku, wyjątkowo, ze względu na pandemię, nasze domy zamieniły się w scenę teatralną, gdzie uczniowie klasy 4a odegrali scenki świąteczne, by tradycji stało się zadość. Młodzi wykonawcy przeżywali tremę przed  wirtualnym występem tak samo, jak zazwyczaj.

Dziękujemy Uczniom, Rodzicom za zaangażowanie, by bożonarodzeniowa opowieść została pokazana w nowej formule.

 

Dopełnieniem dzisiejszego dnia niech będą życzenia najstarszych naszych uczniów