You are currently viewing Bal karnawałowy 2020

Bal karnawałowy 2020

„Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara – strojów pięknych co niemiara!

Niech się bawią duzi, mali

zgromadzeni na tej sali”.

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla uczniów jest to niezwykły i wyczekiwany z niecierpliwością dzień, w czasie którego spełniają się marzenia. Najmłodsi, na krótką chwilę,  mogą wcielić się w ulubioną postać z bajki. 

W naszej szkole bal karnawałowy odbył się w sobotę, 01.02.2020 r. Motywem przewodnim był „Podwodny świat”. Pomysłowość dzieci i rodziców, w wyborze kostiumów, była ogromna. Uczniowie przebrani byli za bohaterów ze znanych bajek.  W salach można było spotkać królewny, biedronki, motylki, policjantów, strażaków, czarownice, wojowników ninja, Spider-Mana, Batmana, piratkę, ośmiornicę, Elzę… nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie postaci. Mury szkoły wypełniła też muzyka, którą serwował pan Dariusz Korczak. Atrakcją było malowanie twarzy przez dziewczyny ze szkolnego wolontariatu. W trakcie karnawałowych szaleństw można było skosztować słodkich przekąsek i napić się soczku w „Morskiej kawiarence”. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, słodkiego poczęstunku oraz wspólną zabawę. Uczniom klas siódmych dziękujemy za kreatywność w dekoracji sali, za to, że choć na chwilę mogliśmy stać się częścią podwodnego świata. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Tekst: Katarzyna Pawłowska