Bajkowy Apel – akademia

  

W dniu 2 grudnia o godz. 10.00 w naszej szkole gościliśmy rodziców. Zostali oni zaproszeni z okazji Dnia Biblioteki na „Bajkowy Apel”, przygotowany przez uczniów klas 0A, III i IVb, pod kierownictwem p. Katarzyny Nowak, p. Bożeny Kiragi i p. Bernardy Wasiak.

Młodzi artyści przedstawili wszystkim, jak łączą się książki z krainą baśni. Gdyby nie książki, nie mielibyśmy dziś pięknych baśni Hansa Christiana Andersena, Braci Grimm i wielu innych autorów. Mogliśmy zobaczyć na scenie Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Wróżki, Królewicza i Żabki, Złą Królową i Babę Jagę, 7 krasnoludków oraz Królewnę Śnieżkę.

To ważne, aby dzieci sięgały po książki, ponieważ książki uczą. Ważne jest też, aby zgłębiały historię powstawania książki, aby czytając- szanowały ją.

Przedstawienie było z oprawą muzyczną i śpiewem dzieci. Przesłanie spektaklu nie tylko trafiło do starszych, ale też do najmłodszych uczestników przedstawienia.

Razem z panią bibliotekarką mamy nadzieję, że kiedyś z tych najmłodszych wyrosną prawdziwi czytelnicy, nie tylko lektur, ale też innych utworów. A jak na razie zwrot ,,Poczytaj mi mamo!” będzie gościł w ich domach dość często.

Tekst: Olga Wróbel.

Galeria – klik.