You are currently viewing Bądź bezpieczny na drodze

Bądź bezpieczny na drodze

Bezpieczeństwo i edukacja z nim związana to bardzo ważne zagadnienia planu wychowawczego naszej szkoły. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

Takie zajęcia odbyły się również w tym roku. 14 września naszą szkołę odwiedził dzielnicowy KP w Pionkach mł.asp. Jarosław Pochylski. Dzieci z klas I – II miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Po teorii czas na praktykę. Uczniowie najmłodszych klas wraz z wychowawcami i panią pedagog grupami wychodzili w okolice przejścia dla pieszych, aby zastosować zdobytą wiedzę i utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się.

   Mamy nadzieję, że ta pouczająca lekcja zostanie na długo dzieciom w pamięci i przyniesie pozytywne efekty.


[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/105597228932295714170/albumid/6603020781034984049?alt=rss&kind=photo” ]