You are currently viewing Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

“Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.” – Janusz Korczak

13 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 5a, 5b i 7a pod okiem p. Agnieszki Wróbel, p. Doroty Błazik oraz p. Małgorzaty Wrony przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli genezę obchodzonego święta, a w humorystycznych scenkach i piosenkach ukazali szkolną rzeczywistość. Uroczystość uświetniły piękne występy wokalne i instrumentalne naszych uczniów.

Przedstawiciele samorządu szkolnego w życzeniach skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły wyrazili wdzięczność za trud, wysiłek, oddanie, życzliwość i pomoc. Do słów Janusza Korczaka, które były mottem uroczystości, nawiązał dyrektor szkoły Grzegorz Amanowicz. Podziękował on nauczycielom za rozwijanie skrzydeł dzieci, za zaangażowanie, serce i cierpliwość. Zwrócił się również do całej społeczności szkolnej z życzeniami powodzenia i satysfakcji z podejmowanych działań w codziennej pracy.

Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca rady rodziców pani Katarzyna Waszczak.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był prezent dla pracowników szkoły w postaci słodkiego tortu.

Tekst: Dorota Błazik

Zdjęcia: Zuzanna Wróbel, Wiktoria Dusińska.