You are currently viewing 2019. Zagraniczni wolontariusze w naszej szkole.

2019. Zagraniczni wolontariusze w naszej szkole.

20 lutego 2019 roku do naszej szkoły przyjechali niezwykli goście-wolontariusze z Turcji i Hiszpanii.
Byli to: Nikolas Aldasoro ,Huseyin Akin, Luccia Nunez-Fernandez oraz opiekunka i tłumaczka p.Weronika
Przyjechali oni do Radomia w ramach projektu Erasmus i działają z w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego, współpracują ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”.
Spotkanie zorganizowali opiekunowie SKMW. Zaproszono na nie również wolontariuszy ze szkoły w Jaroszkach wraz z opiekunką.
Na początku zagraniczni goście spotkali się z panem dyrektorem Grzegorzem Amanowiczem i opiekunami SKMW.
Potem podzieleni na trzy grupy uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji.
Warsztaty odbywały się w języku angielskim, ale w razie konieczności pani opiekunka tłumaczyła słowa i zwroty.
Uczniowie poprzez interaktywany quiz-grę „Kahoot” pogłębiali swoją wiedzę na temat ojczystych krajów wolontariuszy. Potem był poczęstunek dla gości z tradycyjnym polskim jedzeniem i pamiątkowe zdjęcie.
To spotkanie było bardzo rozwijające. Oprócz, wcześniej wspomnianej wiedzy geograficznej i kulturalnej, mogliśmy podszkolić nasz język angielski, nauczyliśmy się otwartości na innych ludzi i ich kulturę. Nasi gości byli spontaniczni, z dużym poczuciem humoru.

Tekst: Nikola Szytber.

Zdjęcia: Karolina Rusek, Anna Żurawska.