You are currently viewing 2019. Wolontariusze są wśród nas.

2019. Wolontariusze są wśród nas.

5 grudnia to „Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”. Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu z tej okazji przygotował krótki apel o pomaganiu. Wolontariusze przedstawili działania, które już udało się zrealizować oraz zaprosili uczniów do wzięcia udziału w akcjach wolontarystycznych przeprowadzanych w najbliższym czasie.

    Tego dnia wolontariusze zaplanowali również „Dzień Muffinka”. Sprzedawali pyszne ciastka, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyli na cele charytatywne i bieżącą działalność szkolnego wolontariatu.

    Dziękujemy Rodzicom Wolontariuszy za włączenie się w akcję i upieczenie pysznych, pięknie udekorowanych muffinek.

    Dzień Muffinka cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieje, że uda nam się go powtórzyć w przyszłości, gdyż nie wszyscy uczniowie zdołali zakupić słodkości i byli nieco zawiedzeni.

 Tego dnia kolejnych wrażeń wolontariuszom dostarczyła Gala Wolontariatu w Radomiu. Organizowało ją Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka”, z którym współpracuje nasz szkolny klub.  Nasi wolontariusze i opiekunowie mieli okazję posłuchać wspomnień związanych z 20. rocznicą powstania „Arki”, ale też smutnych historii ludzi potrzebujących pomocy.

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy też w zbiórce zakrętek. Dnia 6 grudnia zostały one przekazane choremu na EB (pęcherzowego oddzielenia się naskórka,) potrzebującemu Krzysiowi. W tę akcję w szczególny sposób zaangażowali się uczniowie i wolontariusze z klasy VI b wraz z wychowawczynią. Zachęcamy do dalszego zbierania korków.

Opiekunowie SKMW