You are currently viewing 2018 Kiermasz Bożonarodzeniowy

2018 Kiermasz Bożonarodzeniowy

13 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Został on przygotowany i zorganizowany przez uczniów klasy Va i ich rodziców.
Na stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane świąteczne dekoracje, m. in. choinki z szyszek, makaronu, piękne stroiki, kolorowe bombki, świeczki, chatki i szopki z piernika. Oprócz ozdób można było skosztować pysznych domowych wypieków: ciast, ciasteczek, babeczek i pierników. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie wśród nauczycieli, rodziców i dzieci.
Celem takiego przedsięwzięcia jest przede wszystkim promowanie efektów dziecięcej twórczości, a także przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Aktywne uczestniczenie dzieci w czynnościach przygotowawczych do kiermaszu jest okazją do rodzinnej refleksji nad tym, co przetrwało w naszych domach z dawnych tradycji i zwyczajów. Udział dzieci w przygotowaniu świątecznych ozdób oraz wystawienie ich jako „oferty handlowej” sprzyja rozwijaniu dziecięcej twórczej inwencji i pomysłowości, poznawaniu nowych technik plastycznych, a także kształtowaniu postaw społecznych i współpracy w grupie.
Serdecznie dziękuję uczniom i rodzicom zaangażowanym w zorganizowanie kiermaszu, a wszystkim kupującym za hojność!

Tekst i zdjęcia: Monika Błędowska.