You are currently viewing 14 października – Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. Czym bowiem byłaby szkoła bez uczniów, zatroskanych o ich dobro rodziców, nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi?

Wszyscy razem tworzymy żywy organizm, który może pięknie rozwijać się dzięki zaangażowaniu, ciekawym pomysłom, bezinteresownej współpracy i możliwościom dialogu.

W tym świątecznym dniu składam wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Rodzicom serdeczne podziękowania za ogromny trud i wysiłek, za oddanie sprawom szkoły, za serce i czas, jaki poświęcają Państwo dla wspólnego dobra. Choć czasy są trudne, a przed nami wielka niewiadoma, która pewnie niejednemu spędza sen z powiek, postarajmy się czerpać wiele radości z codziennych wyzwań i pomagajmy sobie nawzajem, by zachować spokój i jak najlepsze warunki do pracy.

Wczoraj, tj. 13.10.2020 r., odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jakże inna od tych, które znamy. Niestety, pandemia i obostrzenia z nią związane nie pozwoliły na pełny udział społeczności szkolnej w tej uroczystości. Niemniej jednak, aby uczcić to święto, najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami: Anetą Wojdat, Jolantą Gałecką i Katarzyną Pawłowską przygotowały występ artystyczny, do obejrzenia którego bardzo zachęcam.
Dzień wczorajszy był również dniem bardzo uroczystym dla naszych pierwszoklasistów, bowiem wczoraj właśnie składali uroczystą przysięgę ucznia i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni.

Grzegorz Amanowicz
Dyrektor PSP w Jedlni