Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

W okresie pandemii wszyscy doświadczyliśmy zamknięcia w domach, izolacji oraz nauki zdalnej. W walce z tak inwazyjnym wirusem jedynym dostępnym narzędziem jakie mamy są szczepienia. Przed nami nowy rok szkolny i ryzyko ponownej traumy związanej lockdownem.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa i Państwa dzieci do udziału w akcji szczepienia.

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Mamy nadzieję, że dla wspólnego bezpieczeństwa, skorzystacie Państwo z oferty i zaszczepicie swoje dzieci.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

1. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego
  2. List Ministra Zdrowia do Rodziców.
  3. Deklaracja szczepień.

Równocześnie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych do udziału w webinariach dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 dzieci i młodzieży powyżej 12-roku życia.  Spotkania mają charakter otwarty. Nie obowiązują zapisy.

W spotkaniu weźmie udział:

• dr Aneta Górska – Kot – lekarz pediatra, ordynator oddziału pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza

Terminy spotkań: