You are currently viewing Wirtualny Dzień Dziecka

Wirtualny Dzień Dziecka

1 czerwca w naszej szkole zawsze był dniem wyjątkowym, pełnym radości, zabaw, sportowych zmagań, odkrywania talentów. W tym roku również wspólnie świętowaliśmy. Brak możliwości spotkania się na żywo nie przeszkodził nam, aby spędzić czas na zabawie i nauce przez zabawę. Nie obyło się bez życzeń, a nawet prezentów. Nauczyciele zadbali o to, aby Dzień Dziecka był wyjątkowym dniem.

I tak na przykład:

Na przedszkolaków czekała niesamowita niespodzianka – każde dziecko dostało od swojej pani list wraz z upominkiem. I to jaki list! Tradycyjny, pisany na kartce, włożony do koperty. Patrząc na załączone zdjęcia dzieci i filmiki, widać, ile radości sprawił im ten prezent.

Uczniowie klas I-III dostali od swoich wychowawczyń życzenia wraz z propozycją gier i zabaw na świeżym powietrzu. Panie zachęcały dzieci do aktywności ruchowej wraz z rodzicami, rodzeństwem.

Na języku polskim był czas na spotkanie z bohaterami bajek, baśni i wierszy, gdzie uczniowie rywalizowali rozwiązując quizy. Zastanawiali się też nad przesłaniem utworu „We are the world”. W klasie VIa dodatkową niespodzianką był występ pani Anety Wojdat, która z okazji Dnia Dziecka wcieliła się w postać pana Hilarego i przedstawiła uczniom ruchową interpretację tego wiersza. Ruchową, bo jak to ze sprzętem bywa, nie można było odtworzyć głosu. Wyobraźnia dzieci jest jednak tak duża, że nie przeszkodziło im to w odbiorze prezentowanej pantomimy.

Na lekcjach matematyki uczniowie wspólnie bawili się – pisali i rysowali z wykorzystaniem współdzielonej tablicy Idroo.com. Jak powiedziała pani Ula Wojciechowska: „Uczniowie szybko opanowali dostępne narzędzia, zapisali swoje imiona, rysowali serduszka, a na koniec postanowili narysować naszą szkołę (wszyscy naraz rysowali, więc było śmiesznie). Było prawie jak przy wspólnym rysowaniu kredą na chodniku.”

Natomiast uczniowie klasy VIb mieli możliwość zagrać online w państwa – miasta.

A jak wyglądało świętowanie na fizyce? W klasach siódmych były ciekawostki z życia Błażeja Pascala – wyjątkowego dziecka i dorosłego. Uczniowie poznali kilka jego wynalazków. W klasie ósmej natomiast było barwnie, kolorowo, jak przystało na Dzień Dziecka. Pani Aldona Słomka wyjaśniła uczniom, skąd biorą się kolory, jaki efekt daje mieszanie farb. Uczniowie wraz z nauczycielką zastanawiali się, czy kolory rzeczywiście istnieją, czy są tylko złudzeniem, które tworzy się w naszej głowie.

Wirtualne prezenty trafiły do uczniów klasy VIIa. Ciekawe, co pani wychowawczyni włożyła do tych pudełek…?

Cieszymy się, że mogliśmy sprawić naszym uczniom niespodzianki i podarować chwile radości. Mamy nadzieję, że za rok, nasze świętowanie powróci do dawnej formy: do gier i zabaw na boisku, występów artystycznych, poczęstunku na trawie.