You are currently viewing “Uczyć dzieci liczyć -to ważne. Ale najważniejsze jest uczyć dzieci, co się liczy w życiu.”

Uczyć dzieci liczyć -to ważne.

Ale najważniejsze jest uczyć dzieci, co się liczy w życiu.”

Bob Talbert

W pogodny październikowy poranek, uczniowie z klasy 1a i 1b, wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlni, aby uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panią Elizą Mikulską.

Głównym tematem rozmowy, były treści związane z empatią. Co to w ogóle jest empatia?

Poprzez wspólną rozmowę wszyscy przypomnieliśmy sobie, że jest to droga do budowania pozytywnych relacji z innymi. Aby mieć przyjaciela, trzeba być przyjacielem.

Być życzliwym i zrozumiałym dla innych ludzi.

Dzieci wysłuchały czytany przez samą autorkę fragment książki pt.” Pani Bibliotekarka i Księga Magii”. Opowiadały o przygodach bohaterki oraz własnych uczuciach, emocjach jakie im towarzyszą w życiu.

Dowiedziały się również o twórczości, książkach, pracy, wyzwaniach i inspiracji Pani Elizy.

Każdy uczeń miał też możliwość kupienia wybranej książki wraz z dedykacją oraz wpisu lub ilustracji dla autorki do jej specjalnego pamiątkowego zeszytu.

To było niezapomniane wydarzenie.

Tekst: Magdalena Wójcik