You are currently viewing 23 stycznia – Dzień bez torebek foliowych

23 stycznia – Dzień bez torebek foliowych

Dnia 23 stycznia uczniowie klasy 1 i 3 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, prowadzonych przez Panią Aleksandrę Kołacz z Kozienickiego Parku Krajobrazowego. W trakcie warsztatów dzieci mogły zapoznać się z zasadami segregacji odpadów, sposobami na ograniczenie ich ilości oraz wpływie na środowisko. Uczniowie poznali także pojęcia takie jak selektywna zbiórka, surowiec, recykling.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, a zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze. Uczniowie mieli okazję zadać wiele ciekawych pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi.

Każdy z uczestników wykonał swoją ekologiczną torbę. I etapem pracy było narysowanie konturów obrazu. Uczniowie otrzymali wydruki z różnymi wzorami, które mogli skopiować na torbę. II etap to malowanie flamastrami oraz pastelami na tkaninie. Dzieci z ogromnym zapałem wykonywały swoją pracę.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrody.

Organizatorzy: Monika Dąbrowska, Kiraga Bożena, Wasiak Bernarda.