You are currently viewing Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Drodzy Uczniowie!

Za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W związku z tym serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim.

Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

Organizator:

PSP im. W. Jagiełły w Jedlni

Cel konkursu:

• zainteresowanie uczniów poezją
  • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich
  • kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich
  • rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej
  • promowanie młodych talentów

Warunki uczestnictwa:

• każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji jednego wiersza o tematyce patriotycznej
  • w konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3 – 10 lat z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 PSP w Jedlni.
  • uczestnicy wysyłają link do pliku video – nagrania prezentacji na adres e-mail: wojdat.aneta@jedlnia.edu.pl lub pawlowska.katarzyna@jedlnia.edu.pl  z dopiskiem w temacie: „konkurs recytatorski” lub na Messenger. Nie wysyłamy pocztą dużych plików video!
  • prezentacja powinna być nagrana w poziomie, film bez montażu, z dobrą jakością dźwięku (jeśli te kryteria nie będą spełnione, prezentacja nie będzie podlegała ocenie)
  • przesłanie nagrań jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikację zdjęć i nagrań prezentacji na stronie szkoły, Instagramie i Facebooku Organizatora
  • Zgłoszenia przyjmujemy do 7 maja 2020 r.

Kryteria oceny:

• dobór repertuaru – odpowiedni do możliwości wykonawczych uczestnika
  • opanowanie pamięciowe utworu
  • interpretacja utworów (ekspresja wypowiedzi – zaangażowanie emocjonalne)
  • ogólny wyraz artystyczny

Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:

• dzieci w wieku 3-5 lat
  • dzieci w wieku 6-7 lat
  • dzieci w wieku 8-10 lat

Nagrody i dyplomy:

Dyplom dla każdego uczestnika konkursu.

Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.

Nagrody i dyplomy mogą być odebrane przez opiekuna po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z organizatorem Konkursu (w zależności od stanu epidemicznego w kraju).

Ogłoszenie wyników konkursu – 08.05. 2020 r.

Prezentacja laureatów konkursu – 11.05.2020 r.

Patronat nad konkursem objęła

Kierownik GZOiW Katarzyna Konopska