You are currently viewing W oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

    1. Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Wszyscy czekamy na nie z niecierpliwością. W różnych instytucjach odbywają się spotkania, w domach, na ulicach, w sklepach pojawiają się  choinki i świąteczne dekoracje.

Również w naszej szkole widać, że  święta tuż-tuż.

Dnia 21.12.2023 odbyły się klasowe spotkania. Już od rana roznosiły się zapachy wigilijnych potraw, płynęły dźwięki kolęd i pastorałek, w klasach panował rozgardiasz, słychać było gwar rozmów i składanych sobie życzeń.

Po uczcie dla ciała przyszła pora na ucztę dla ducha. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć bożonarodzeniowe przedstawienie. Za sprawą scenografii miejsce to przypominało krajobraz okolic Betlejem.

Jasełka rozpoczęły dzieci z grup Sówki i Tygryski, które zaprezentowały, przygotowaną wraz ze swoimi Paniami interpretację narodzin Jezusa. Rodzice z niecierpliwością oczekiwali występów swoich dzieci, a one same też nie mogły się doczekać momentu, kiedy wreszcie powiedzą swoją rolę. Aniołowie, pastuszkowie, królowie, ptaki i zwierzęta leśne prowadzone przez gwiazdę przybyły do szopki. Tam zostały serdecznie przywitane przez Maryję, Józefa i Dzieciątko. Wśród śpiewu kolęd zwierzęta złożyły Jezusowi swoje dary. Nad występami dzieci czuwały panie: Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Miękus, Natalia Sekuła.

Następnie  przedszkolaki z grupy Pszczółki pod kierunkiem pani Anety Wojdat wykonały taneczną interpretację „Kolędy Maryi”

Po nich wystąpili uczniowie klasy 7a, którzy przedstawili bożonarodzeniowe scenki z betlejemskiej szopki, pałacu Heroda i okolic Betlejem.

Kolędy i pastorałki, które są elementem polskiej tradycji, wykonali członkowie koła muzycznego z klas 1-3 oraz zagrali na instrumentach uzdolnieni muzycznie uczniowie z klasy 7a. Dziewczynki z klasy 2 zaśpiewały  rytmiczną pastorałkę „W drodze do stajenki”. Do występu przygotowały je panie Bożena Kiraga i Monika Dąbrowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego przedstawienia. Nie osiągnęlibyśmy takiego efektu i nie przeżyli tylu wzruszeń bez pomocy Rodziców. Gromkie brawa były najlepszym podziękowaniem dla artystów za ich starania i ciężką pracę nad przygotowaniem Jasełek.

Dziękujemy wszystkim  za wspólnie spędzony czas.

Tekst: Renata Pająk

Galeria zdjęć – klik.