You are currently viewing Było głośno, było wesoło, z kolędami i pastorałkami.

Było głośno, było wesoło, z kolędami i pastorałkami.

Konkurs kolęd i pastorałek “Hej kolęda” pod patronatem Pani Sekretarz Gminy Pionki Katarzyny Konopskiej, to wydarzenie, które odbyło się 15 grudnia 2023 r. w naszej szkole i miało na celu zachęcanie osób do tworzenia i prezentowania tradycyjnych polskich pieśni świątecznych. Była to również doskonała okazja do propagowania kultury regionalnej oraz umożliwienia młodszym i starszym artystom i amatorom prezentacji swoich talentów muzycznych.

Tak duże zainteresowanie konkursem należy upatrywać w tym, że tradycja śpiewania kolęd w  domach jest nadal  bardzo żywa, a radość z zaprezentowania się na szkolnej scenie ogromna.

Bardzo wysoki poziom konkursu zawdzięczamy nie tylko talentom naszych uczniów ale przede wszystkim wielkiej pracy włożonej w dzieło przygotowania kolędników przez nauczycieli i rodziców.

Nagradzano zarówno umiejętności wokalne, jak i muzyczne, a także kreatywność w interpretacji tradycyjnych kolęd i pastorałek. Organizatorzy starali się zróżnicować konkurs, uwzględniając różne grupy wiekowe i poziomy zaawansowania uczestników.

Spotkanie było radosne i wprowadziło nas w czas przygotowania się do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jury w składzie: Małgorzata Gonciarz  – wicedyrektor szkoły, Marta Rusek,  Robert Lubczyński, Ewa Piekarska, Emilia Ciejpa – Znamirowska,  miało naprawdę trudne zadanie przyznania poszczególnych miejsc.

Wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone nagrody i dyplomy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Organizatorzy: Kiraga Bożena, Dąbrowska Monika, Kęska Łukasz.

Galeria zdjęć – klik.