You are currently viewing „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Każdy z nas lubi oglądać bajki i słuchać ich, gdy ktoś je dla nas czyta lub nam je opowiada. Dnia 28 marca uczniowie klasy I przygotowali i zaprezentowali wszystkim młodszym klasom, króciutki spektakl teatralny pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” . Tym razem wykorzystaliśmy cień w naszej twórczej pracy. Zabawa w teatr zawsze sprawia dzieciom dużo radości. Warto ją urozmaicić, tworząc teatr cieni. Kukiełki są łatwe do wykonania. Nie trzeba przykładać dużej wagi do ich wyglądu, ponieważ oglądać będziemy tylko ich cienie.

Spektakl, którego reżyserkami były panie: Kiraga Bożena, Dąbrowska Monika, opowiadał przepiękną bajkę z praktyczną mądrością życiową: bądź hojny, pokorny, pracowity i gorliwy, miłościwy i umiarkowany. Bajka ukazuje wartości życiowe i pokazuje, co jest dobre, a co złe.

A morał z tego taki:

Przesłanie jest tu oczywiste: nie żądaj zbyt wiele, bo możesz stracić to, co już masz. Chciwość nie popłaca, a kto ciągle myśli o następnych zachciankach, nie potrafi korzystać i cieszyć się z tego, co posiada. Cóż, ta bajka to świetny sposób, by porozmawiać z dzieckiem o jego różnych, licznych życzeniach i wspólnie zastanowić się, czy ich spełnienie naprawdę jest niezbędne. Ale, ale, nic tak nie działa jak dobry przykład idący z góry, dlatego przyda się odnieść także do swoich zachcianek i kaprysów i opowiedzieć dziecku, jak sobie z nimi radzimy.

Organizatorzy:

Kiraga Bożena