You are currently viewing Na kursie językowym w Sewilli.

Na kursie językowym w Sewilli.

W dniach 20.05 – 24.05 2024 r. grupa 5 nauczycielek: Małgorzata Brodowska, Iwona Droździkowska, Anna Konopska-Siczek, Katarzyna Miękus i Urszula Wojciechowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlni wyjechała do Sewilli i wzięła udział w tygodniowym kursie podstaw języka angielskiego zorganizowanym w ramach projektu „Transnarodowa mobilność edukacyjna uczniów i kadry pedagogicznej”. Wyjazd był finansowany przez Unię Europejską za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Społecznego Erasmus+.

Szkolenie w ramach mobilności było tak zorganizowane i zaplanowane, aby odpowiadało założeniom projektu. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku wyłącznie w języku angielskim. Nauka miała formę praktycznych warsztatów. Zabawy z użyciem klocków, kart i gier językowych pozwalały na doskonalenie kompetencji językowych.

Podczas zajęć w plenerze miałyśmy okazję poznawać historię Sewilli, jej zabytki i kulturę, ale także radzić sobie w prostych codziennych sytuacjach podczas podróży zagranicznej. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, prowadzący dołożył wszelkich starań, aby były one atrakcyjne i na wysokim poziomie merytorycznym.

Uczestnictwo w kursie pozwoliło nam na rozwój umiejętności językowych, doskonalenie słownictwa i gramatyki. Było doskonałą okazją do przełamywania bariery językowej w kontaktach interpersonalnych, przyczyniało się do zwiększania pewności siebie, zdobycia nowych doświadczeń i poznania nowych ludzi, bowiem na szkoleniu przebywali nauczyciele z innych szkół z Polski.

Po zajęciach zwiedzałyśmy piękne zabytki stolicy Andaluzji, spacerowałyśmy urokliwymi alejkami sewilskich parków i smakowaliśmy wyśmienitej kuchni. Nie zabrakło wyprawy do Kadyksu nad Ocean Atlantycki.

Wyjazd był bardzo owocny i jesteśmy zadowolone, że mogłyśmy w nim uczestniczyć.

Tekst: Małgorzata Brodowska, Iwona Droździkowska, Anna Konopska-Siczek, Katarzyna Miękus, Urszula Wojciechowska