You are currently viewing Kangur matematyczny – edycja 2024.

Kangur matematyczny – edycja 2024.

W marcu bieżącego roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, a zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res i są jednakowe dla wszystkich krajów biorących udział w konkursie. W naszej szkole wyzwanie podjęło w tym roku 27 uczniów, którzy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych – Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Wszyscy uczestnicy rozwiązali test składający się z zadań za 3, 4 i 5 punktów. Każdy z nich otrzymał zabawkę logiczną – drewnianą układankę Tangram.

Otrzymaliśmy oficjalne wyniki konkursu.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy trzeciej – Jan Puchniarz (Maluch) uzyskał wynik bardzo dobry, co oznacza, że znalazł się wśród 1% najlepszych uczestników w swojej kategorii wiekowej! Wyróżnienia, które otrzymuje 10% uczestników z najlepszymi wynikami w kraju w swoich kategoriach wiekowych, zdobyli Franciszek Krzos z klasy drugiej (Żaczek) i Maja Pytlarczyk z klasy 5a (Beniamin).

Gratulujemy osiągniętych wyników  zarówno nagrodzonym jak i pozostałym uczestnikom. Mamy nadzieję, że było to dla Was interesujące doświadczenie i spróbujecie swoich sił również w przyszłym roku. 

Organizatorzy: Urszula Wojciechowska, Małgorzata Gonciarz.