DZIEŃ DZIECKA

     Co roku w naszej szkole świętowany jest ten szczególny dzień. 2 czerwca obchodzony był Dzień Dziecka, podczas którego została przedstawiona akademia o patronie szkoły podstawowej wchodzącej w skład zespołu szkół – królu Władysławie Jagielle.

Po akademii w gimnazjum został przeprowadzony konkurs na MISS i MISTERA szkoły. Z każdej klasy wytypowano dziewczynę i chłopaka, którzy, ładnie ubrani, walczyli o tytuł. Po zmaganiach konkurentów, VICE-MISS GIMNAZJUM 2014 została Eliza Bieńkowska z klasy IIIA, a MISS GIMNAZJUM 2014 została Zuzanna Wójcik z klasy IIIB.
Jury mianowało również Ernesta Krzysika z klasy IIIA VICE-MISTEREM GIMNAZJUM 2014, natomiast tytuł MISTERA GIMNAZJUM 2014 przyznano Bartłomiejowi Gębczykowi z klasy IB. Wśród uczniów gimnazjum zorganizowany był turniej FIFA 2014 i zawody w piłkę siatkową, w których udział brały wszystkie klasy.
Podczas gdy gimnazjaliści oglądali wybory, uczniowie klas OA, OB, OC, Ia i Ib szkoły podstawowej bawili się wraz z czterema starszymi koleżankami. Tańczyli, śpiewali i brali udział w konkurencjach sportowych. Następnie zostali poczęstowani słodkimi pączkami i lizakami.
Uczniowie szkoły podstawowej na małej sali gimnastycznej również mieli swoje konkursy i zawody sportowe. Odbyły się zawody w dwa ognie, mini piłkę siatkową oraz ringo. Zabawa była przednia.

    Opiekunowie Samorządu czuwali przy grillu i wydawali świeżo upieczone kiełbaski wszystkim uczniom. Dodatkowo można było napić się ciepłej herbaty.

Wszyscy świetnie się bawili pomimo deszczowej pogody za oknem. Pani dyrektor w imieniu wszystkich dorosłych złożyła uczniom życzenia z okazji ich święta. Mamy nadzieję, że za rok tak samo wesoło będziemy Dzień Dziecka.

Tekst: Olga Wróbel.

Zdjęcia: Maja Jaroszek, Maja Siczek.

Galeria zdjęć – klik.