You are currently viewing Czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Narodowe Czytanie to akcja, której inicjatorami jest Para Prezydencka.

Kampania ma na celu propagowanie literatury narodowej i zachęcanie do czytelnictwa.

W tym roku mija 200 lat od wydania zbioru poezji pt:”Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Utwory te zapoczątkowały epokę romantyzmu w Polsce.

Rok 2022 jest Rokiem Polskiego Romantyzmu, dlatego też na wspólne czytanie zostały wybrane młodzieńcze utwory naszego wieszcza.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Podczas spotkania na sali gimnastycznej zaprezentowali utwory: „Pani Twardowska”, „Romantyczność” i „Rękawiczka”.

Chętni uczniowie nagrali czytanie wybranej ballady z podziałem na role. Cieszy fakt, że niektórzy zaangażowali  całą rodzinę lub przyjaciół do wspólnego czytania utworów naszego wieszcza.