You are currently viewing Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego…

W końcu nadszedł ten dzień…. 24 czerwca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Jagiełły uroczyście pożegnano kolejny rok szkolny.

Zgodnie z tradycją zakończenie roku rozpoczęło się od uczestnictwa we Mszy Świętej, zaś dalsza część uroczystości odbyła się w szkole, gdzie uczniowie spotkali się z dyrektorem, wychowawcami i nauczycielami, żeby podsumować trudy i sukcesy mijającego roku szkolnego.

Pierwszą część uroczystości uświetnili uczniowie klas siódmych, którzy razem z wychowawcami   żartobliwym słowem i piosenką pożegnali klasy ósme, życząc im samych sukcesów w dalszym życiu oraz wręczając drobne upominki.

W drugiej części uroczystości pan Dyrektor dokonał podsumowania mijającego roku szkolnego. Wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe dla najlepszych uczniów. Również rodzice ósmoklasistów z najwyższymi wynikami w nauce otrzymali z rąk pana Dyrektora listy gratulacyjne. Klasa czwarta”B” otrzymała przechodni Puchar Dyrektora Szkoły za Turniej w Dwa Ognie. Wręczone zostały również nagrody za pracę w Szkolnym Klubie Młodzieżowego Wolontariatu.

Dziękując za pracę z minionym roku szkolnym pan Dyrektor w szczególny sposób podziękował p. M. Sałbut i p. M. Wronie, nauczycielkom geografii oraz plastyki i muzyki, które po wielu latach pracy wychowawczo-dydaktycznej podjęły decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę. Następnie pan Dyrektor skierował słowa podziękowań do p. D. Jelińskiej za wieloletnią pracę jako wicedyrektor szkoły.

Rok szkolny już za nami. Przed nami czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, a naszym absolwentom sukcesów w dalszej edukacji.

Tekst: Justyna Mich

Zdjęcia: Wiktoria Dusińska, część zdjęć dzięki uprzejmości Pana Mikołaja Ganabisińskiego.