You are currently viewing Po wakacjach – czas na integrację. Farma Iluzji.

Po wakacjach – czas na integrację. Farma Iluzji.

             Słoneczny wrześniowy dzień uczniowie klasy III i IV pod opieką pań: Iwony Droździkowskiej, Renaty Pająk i Justyny Grosiak spędzili na Farmie Iluzji w Mościskach.

             Jest to niezwykły park o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym osadzony w kontekście iluzji. Łącząc w umiejętny sposób atrakcje dla całej rodziny z doświadczeniami i faktami naukowymi, wspomaga rozwój intelektualny i sensoryczny oraz zachęca do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu i piknikowania.

             Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Latającej Chaty Tajemnic – żółtego domku podczepionego do kolorowych balonów, które odrywają go od ziemi. Podobno to jedyny taki obiekt na świecie. Wnętrze zdaje się przeczyć zasadom grawitacji, a błędnik popada w istne szaleństwo. Spacerując po terenie Farmy podziwialiśmy Ogródek Olbrzyma i różne iluzyjne eksponaty takie jak: lewitujący kran, niemożliwy trójkąt, studnię nieskończoności, lewitujące piłeczki, ścieżkę złudzeń. Każdy chciał sfotografować swoją głowę na talerzu. Przejażdżka Dragonem, karuzelą, spotkanie z mumią faraona, wizyta w Rezerwacie Dzikich Smoków oraz przygody na Szlaku Trapera wzbudzały wiele emocji.

Wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem.

           Wszyscy uczestnicy zadowoleni wrócili do swoich domów, ponieważ przeniesienie w świat magii i imaginacji było niesamowitym przeżyciem. Odwiedzone miejsce okazało się nie tylko terenem pełnym atrakcji i ciekawostek, lecz również idealną okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu oraz integracji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej poniżej.

Tekst: Iwona Droździkowska