You are currently viewing ,, Od ziarenka do bochenka “

,, Od ziarenka do bochenka “

Dzień przedszkolaka był pełen ekscytacji i radości, gdyż grupy: Pszczółki i Tygryski wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. Głównym celem wizyty były warsztaty z pieczenia chleba, które obiecywały wiele atrakcji i smakowitych doznań.

Po przybyciu na miejsce dzieci zostały serdecznie przywitane przez przewodnika muzeum, który zapoznał je z historią pieczenia i powstawania  chleba.

 Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w procesie wyrabiania ciasta chlebowego. Mogły samodzielnie wałkować, a potem formować chlebki. Zajęcie to było nie tylko świetną zabawą, ale również pozwoliło maluchom na rozwijanie zdolności manualnych. Poza tym mogły odbyć fascynującą podróż w czasie i poznać zwyczaje i tradycje wiejskiego życia.

 Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po skansenie. Odwiedziliśmy zagrody wiejskie, dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądało wyposażenie mieszkania. Zaciekawił je bogaty zbiór narzędzi rolniczych oraz przedmiotów codziennego użytku.

Spacer po Muzeum Wsi Radomskiej był nie tylko okazją do nauki, ale także czasem relaksu i odpoczynku na łonie natury. Dużo radości sprawiła maluchom  wspólna zabawa na drewnianym placu zabaw. 

 Cieszymy się, że mieliśmy możliwość odkrycia tych fascynujących aspektów polskiej wsi i naszych korzeni. 

 Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i z nowymi doświadczeniami. Na pewno po wyjeździe miały o czym opowiadać rodzicom. To była niezapomniana wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Tekst: Aneta Wojdat

Zdjęcia: Katarzyna Miękus, Aneta Wojdat


Więcej zdjęć w galerii – klik