You are currently viewing Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

W piątek, 8 września, w naszej szkole włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania – kampanii mającej na celu propagowanie literatury narodowej i czytelnictwa. Każdego roku wspólnie są czytane dzieła należące do klasyki polskiej literatury.

W 12. już edycji Narodowego Czytania fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej czytali nauczyciele: p. A. Wróbel, p. I. Droździkowska, p . D. Błazik, p. U. Wojciechowska, p. R. Lubczyński oraz uczniowie: E. Szafrańska, A. Ruta, K. Amanowicz, N. Drela.

Lektorzy przenieśli nas w rodzinne strony Bohatyrowiczów i Korczyńskich. Mogliśmy podziwiać piękną nadniemeńską przyrodę, usłyszeliśmy wątki związane z Powstaniem Styczniowym oraz poznać codzienne rozmowy bohaterów powieści.

List Prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający do włączenia się w akcję Narodowego Czytania odczytał Miłosz z kl. VIIa a sylwetkę autorki w krótkiej multimedialnej prezentacji przedstawiły Ola, Lilka i Amelia z klasy VIIb.

Uczestnicy miło spędzili czas, z zainteresowaniem słuchając fragmentów powieści. Na pamiątkę spotkania otrzymali zakładki do książki z ciekawymi cytatami pochodzącymi z powieści „Nad Niemnem”.

Tekst: Małgorzata Brodowska