You are currently viewing Moja manufaktura piękna.

Moja manufaktura piękna.

W piątek 21 października klasa 7 na lekcjach chemii rozpoczęła realizację innowacji pedagogicznej pt. “Moja manufaktura piękna”. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do wdrożenia w codziennym życiu zachowań ekologicznych, nadawania produktom drugiego życia przez ich ponowne wykorzystanie.

Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć obowiązkowych, jako element godziny lekcyjnej, średnio raz na półtora miesiąca.

Innowacja Moja manufaktura PIĘKNA jest odpowiedzią na rozwijanie zainteresowań i kreatywności uczniów. Pozwala zapoznać się z zawodami chemika, laboranta, a także kształtować pozytywne postawy wobec pracy. Uczniowie samodzielnie wykonują ćwiczenia laboratoryjne. Produkują naturalne kosmetyki wg receptur. Uczniowie wyprodukują peeling do ciała, kule kąpielowe, pastę do zębów czy ręcznie robione perfumy.

Na pierwszych zajęciach klasa 7 wykonała PEELING KAWOWY. Peeling mechaniczny polega na delikatnym masowaniu skóry w celu starcia martwego naskórka. Kawa, a tak naprawdę zawarta w niej kofeina, ma doskonały wpływ na skórę. Ponieważ kofeina zawiera środki przeciwutleniające, chroni skórę przed wpływem wolnych rodników.

Do przygotowania peelingu uczniowie wykorzystali fusy po kawie, oliwę z oliwek czy sok z cytryny. Pojawił się również złuszczający peeling kawowy z solą morską oraz wygładzający peeling z olejkiem z czarnuszki i brązowym cukrem.

Uczniowie świetnie odnaleźli się w roli laboranta chemicznego. Lekcja okazała się świetną zabawą. A już niedługo wykonamy musujące kule kąpielowe.