You are currently viewing Dzień Liczby Pi.

Dzień Liczby Pi.

Dzień Liczby Pi staje się coraz bardziej popularny na całym świecie.  Jest on obchodzony tradycyjnie w dniu 14 marca, jako że amerykański sposób zapisu tej daty, czyli 3.14 to najbardziej znane przybliżenie liczby pi.

W naszej szkole także włączyliśmy się w obchody tego święta. 

Zorganizowaliśmy między innymi konkurs na podanie z pamięci jak największej liczby kolejnych cyfr naszej bohaterki. W konkursie wzięło udział dziewięciu śmiałków z klas 3-7. Zwycięzca, Miłosz Modelewski z klasy 7a, podał bezbłędnie pierwszych 167 cyfr rozwinięcia dziesiętnego Pi! Drugie miejsce ex aequo przypadło najmłodszym uczestnikom – Gabrysi Zych i Jankowi Puchniarzowi z klasy trzeciej, którzy także zaskoczyli komisję konkursową sprawnością swojej pamięci. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe plakietki, a zwycięzcy drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs spodobał się naszym uczniom, mamy w planach  jego kolejne edycje w przyszłych latach. Zanim Gabrysia i Janek będą w klasie ósmej, pobijemy chyba rekord Polski! 

W świętowanie włączyli się naprawdę wszyscy uczniowie naszej szkoły, poczynając od klasy pierwszej, a także nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Każdy przygotował jedną piękną cyferkę, która znalazła swoje miejsce w  długim na 21 metrów (i 208 cyfr) naszym własnym, najpiękniejszym rozwinięciu liczby Pi.

Tekst: Urszula Wojciechowska