You are currently viewing „Ciemnej nocy…”

„Ciemnej nocy…”

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych chwil w roku.

Przygotowania obejmują nasze domy, szkoły, zakłady pracy.

Starsi i młodsi przygotowują jasełka.

Nazwa spektaklów wzięła się od staropolskiego słowa “jasło” oznaczającego żłób małego Jezusa.

Ta piękna tradycja obecna jest  także w naszej szkole.

22.12.2022 r. społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi, Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.

Nasze przedświąteczne spotkanie rozpoczęły dzieci z grup „Pszczółki” i „Biedronki” wraz z paniami Anetą Wojdat i Agnieszką Karwatowicz, które zaśpiewały pastorałkę „Była noc” i przedstawiły  inscenizację  „W oczekiwaniu na Zbawiciela”, by wprowadzić nas w atmosferę świąt.

Następnie przedszkolaki z grupy „Motylki”, przygotowane przez p. Annę Konopską- Siczek i p. Sylwię Rybińską, wykonały „Taniec Aniołów” do „Kolędy Maryi”.

Kolejny punkt wspólnego świętowania stanowiły jasełka pt. „Ciemnej nocy…” . Sceny o narodzeniu Jezusa  zagrali uczniowie klasy 6a  wspierani duchowo przez rodziców i p. Dorotę Błazik oraz Renatę Pająk

Kolędy i pastorałki wykonali soliści i członkowie koła muzycznego pod kierunkiem p. Łukasza Kęski.

Nasze spotkanie zakończyli  uczniowie klasy 1, którzy wykonali taniec pod tytułem „Zimowe malowanki”. Do występu przygotowały ich : p. Bożena Kiraga i p. Monika Dąbrowska.

O dekoracje zadbały: p. Katarzyna Bujnowska i p.  Katarzyna Nowak.

W tym dniu nie mogło również zabraknąć klasowych spotkań. Uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu,  by spożyć wigilijne potrawy i smakołyki. W szkole  panowała radość, zapachy świątecznych potraw roznosiły się po całym budynku, a odświętne stroje uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników przypominały, że święta to wyjątkowy czas i to od nas zależy  sposób ich przeżywania.

Tekst: Renata Pająk

Zdjęcia: Hanna Amerek, Wiktoria Dusińska

Pełna galeria zdjęć – klik.