You are currently viewing Wolontariusze pomagali na Balu Seniora

Wolontariusze pomagali na Balu Seniora

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej koronawirusem, do Radomia wróciła cykliczna impreza, czyli Bal Seniora. Odbyła się ona 23.11.2022 r. Tegoroczny Bal po raz pierwszy został zorganizowany w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63.

Głównym organizatorem  zabawy był Urząd Miejski w Radomiu oraz Stowarzyszenie Centrum Młodzieży “Arka” w Radomiu. Dla seniorów zaplanowano posiłki i wspaniałą zabawę przy muzyce.

Członkowie Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu w ZSP w Jedlni, współpracujący ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”  z dużym zaangażowaniem wspierali działania w czasie imprezy seniorów.

Od godziny 16.00 do 19.30 wolontariuszki (10 dziewczynek z kl.8) pomagały w nakładaniu i roznoszeniu posiłków, zbieraniu naczyń i obsługiwaniu  ponad 500 uczestników radomskiej imprezy. Uczennice miały okazję porozmawiać z seniorami, wspólnie się pobawić, a także spędzić czas z wolontariuszami z innych klubów. Nasze uczennice przekonały się, że Seniorzy, mimo swojego wieku, wciąż mają  mnóstwo energii i ochoty do zabawy.

Udział w takim przedsięwzięciu bez wątpienia pomaga otworzyć się na drugiego człowieka i jego potrzeby, a także wpływa na dobre relacje międzypokoleniowe.

Dziewczynki wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone, choć na początku obawiały się, czy sprostają zadaniom, czy poradzą sobie jako kelnerki.

Dziękujemy wolontariuszkom za ich pracę i zaangażowanie, a rodzicom za zapewnienie transportu na miejsce balu.

Tekst: Opiekunowie

Zdjęcia: Dorota Błazik